Sektörden Haberler

İroko Lambri Özellikleri Nelerdir?

İroko lambri

İroko lambri, Orta Afrika’nın doğu ve batı ülkelerinde yetişen, darbelere karşı çok dayanıklı sert bir ağaç türüdür. İroko lambri, erkek ve dişi profil yapısı sayesinde  birbiri içine geçirilerek monte edilir. Dış mekanda kullanılabildiği gibi iç mekanlarda da kullanılabilir.

İlk kesildiğinde sarımsı bir renge sahiptir, ancak zamanla hava ve güneş ile temasından rengi koyu kahverengiye dönüşür.

İroko lambri ürünümüz hem renkli (açık kahverengiden koyu altın-kahverengiye) hem de damarlıya benzeyen tik yerine genellikle marangozluk ve lambri yapımında kullanılır. Suya, rutubete ve güneşe karşı dayanıklılığından dolayı genelde dış mekan mobilyalarında, teknelerde, havuz kenarlarında sıkça kullanılmaktadır. Bakımı oldukça kolay olan bu ağacın işlenmesi biraz zordur. Lifli ve sert yapısı itibariyle kesici aletlerin çabuk körelmesine sebep olur. Yüksek yoğunluklu ve ser olmasından dolayı teak ağacına en yakın alternatif İroko lambridir.

İroko lambri, tekne zemin kaplaması, döşeme, mobilya, lambri, madencilik keresteleri, tekneler, tornacılık, kaplamalar ve kereste alanlarındaki ihtiyaçlarınıza yanıt verir. Sizin için en sağlıklı ağaçlardan en kaliteli İroko lambri ürününü elde ediyoruz. Darbelere ve dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı olan İroko lambri ürünümüz ihtiyacınıza en iyi şekilde cevap verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir